در مانگاه شبانه روزی نیم ور در هفته جاری افتتاح خواهد شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیم ور، جلسه بررسی و پیگیری مشکلات شهر نیم ور، عصر روز گذشته با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر نیم ور و حجت الاسلام دکتر سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ساختمان شهرداری برگزار شد.


در بخشی از این جلسه، حجت السلام سلیمی با اشاره به برخی مشکلات عنوان شده اعضا در جلسه گذشته گفت: شبانه روزی شدن درمانگاه نیم ور که یکی از قدیمی‌ترین مطالبات به حق مردم منطقه نیز بود نهایی شده و این درمانگاه در روز چهارشنبه 21 تیر ماه با حضور جمعی از مسئولین شهرستانی و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مطالبات به حق مردم و صنعتگران شهر نیم ور خروج بخشی از شهر و همچنین بخشی از قطب صنعتی این شهر از منطقه حفاظت شده موته بود که با پیگیری‌های سه ساله نهایی شده و پس از ثبت در روزنامه رسمی این بخش از شهر نیم ور از منطقه حفاظت شده موته خارج و عمده مشکلات مردم و صنعتگران شهر نیم ور در خصوص دریافت مجوزها و استفاده از خدمات دستگاه‌های خدمات رسان مرتفع خواهد شد.
سلیمی همچنین با اشاره به مطالبه اکثر شهرداری‌ها بخصوص شهرداری نیم ور در خصوص دریافت یارانه سوخت از دولت گفت: در نطق میان دستور خود در مجلس پرداخت یارانه سوخت شهرداری‌ها را که یکی از بند های قانونی، قانون هدفمندی یارانه‌ها را به دولت تذکر دادم و دولت باید در این زمینه به نص صریح قانون عمل کند.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس همچنین با اشاره به دیدار با وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: در دیدار چند روز اخیر با وزیر جهاد کشاورزی، خواستار تعمیم دستور وزارت خانه جهاد کشاورزی در خصوص باغات شهر محلات به شهرستان محلات شدم که وزیر صراحتا اعلام کرد، دستور وی در خصوص این استثناء قانونی شهرستانی بوده و این دستور به منظور حفظ باغات کل شهرستان قابل اجرا است و اجرای صحیح آن نیز می‌تواند باغات شهر نیم ور را نیز از خطر نابودی نجات دهد.
وی همچنین با اشاره به ایجاد بخشداری مستقل در شهر نیم ور به عنوان یکی از مطالبات این شهر گفت: پیگیری برای دریافت مجوز بخشداری نیم ور انجام شده و امیدواریم به زودی شاهد ایجاد بخشداری جدید در سطح شهرستان و شهر نیم ور باشیم.
این نماینده مجلس در خاتمه با تشکر از همدلی و تلاش‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر نیم ور در راستای حل مشکلات مردم خاطر نشان کرد: حضور فعال شورا و شهرداری نیم ور در نمایشگاه سنگ نیم ور موجب رونق هرچه بیشتر این نمایشگاه به عنوان حیثیت شهرستان خواهد شد و همه باید تلاش کنیم این نمایشگاه به بهترین شکل ممکن برگزار شود چرا که این نمایشگاه در بحث اقتصاد شهرستان موثر بوده و نباید این پتانسیل را از دست بدهیم.

شهردار نیم ور؛
پرداخت سهم 15 درصدی مالیات بر ارزش افزوده معادن به شهرداری، مشکلات متعدد شهرداری را حل و فصل خواهد کرد
در ابتدای این جلسه، مهرداد امرایی شهردار شهر نیم ور با اشاره به مشکلات مالی متعدد شهرداری نیم ور گفت: شهرداری با وجود مشکلات مالی زیاد کار خدمات رسانی به شهروندان را متوقف نکرده و در همین راستا احداث شهرک اصناف شهر نیم ور با هدف خدمات مضاعف به شهروندان و همچنین تامین نیازهای مالی شهرداری در دست اجرا است.


وی همچنین با اشاره به کمبود آب خام برای مصرف در فضای سبز شهری بیان کرد: مقرر شده بود پس از انتقال آب تصفیه شده به سیستم آب شرب شهر نیم ور، چاه‌های آب شهر نیم ور جهت تامین آب خام در اختیار شهرداری قرار گیرد که این امر تاکنون محقق نشده است. 
شهردار نیم ور همچنین با اشاره به تخریب زیر ساخت‌های اساسی شهر نیم ور بخصوص جاده اظهار کرد: متاسفانه با وجود نص صریح قانون در خصوص پرداخت 15 درصد از مالیات بر ارزش افزوده معادن به شهرداری‌ها از خزانه دولت این امر تا کنون محقق نشده و شهرداری نیز در حال حاضر با وجود مشکلات فراوان مالی در صورت مشارکت اداره راه و شهرسازی با توجه به قرار گیری شهر نیم ور در مسیر جاده اصلی، آماده تامین بخشی از منابع مالی بهسازی آسفالت مسیر است.

رئیس شورای اسلامی شهر نیم ور؛
با وجود اعلام اختصاص آب تصفیه شده به شهر نیم ور همچنان در بخش‌هایی از شهر با مشکل افت فشار آب مواجه هستیم
در ادامه، مهدی لعلبار، رئیس شورای اسلامی شهر نیم ور با اشاره به برخی مشکلات موجود در سطح شهر نیم ور گفت: یکی از مشکلات ورزش شهر نیم ور، موضوع ساماندهی زمین چمن شهر بود که با وجود انجام بخش‌هایی از کار همچنان با مشکلاتی مواجه هستیم.


وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات پیش روی شهرداری و شورای اسلامی ارتباط با مداری و انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس برای شناسایی هرچه بیشتر مشکلات آموزشی و همچنین مشکلات مردم در سطح شهر است که متاسفانه این امر همچنان محقق نشده است.
لعلبار همچنین افزود: یکی از قدیمی ترین مشکلات مردم شهر نیم ور بخصوص منطقه باقرآباد موضوع تامین آب شرب است که متاسفانه در روزهای اخیر نیز به عنوان یکی از چالش‌های شهر مطرح شده و مسولین آب و فاضلاب مشکل اصلی در این زمینه را مشلات فنی و زیر ساختی عنوان می‌کنند.
وی تصریح کرد: با وجود پیگیری‌های مستمر نماینده در خصوص اختصاص 25 لیتر بر ثانیه از آب تصفیه شده خط لوله قم رود به شهر نیم ور و همچنین اعلام رسمی مسئولین در خصوص انتقال این آب به سیستم آب شرب شهر نیم ور، متاسفانه همچنان در منطقه باقرآباد با مشکل افت فشار آب و گلایه‌های مردم مواجه هستیم.
رئیس شورای شهر نیم ور در خاتمه با اشاره به عدم موافقت شورا با افزایش نرخ آب بهای مصرفی مردم در شهر نیم ور بیان کرد: در شرایط اقتصادی کنونی افزایش نرخ آب بها به زیان شهروندان تمام خواهد شد و از همین رو شورا با این امر مخالفت کرد.